Poslanecký report č. 5

Milí přátelé, milí příznivci,

březnová témata, kterým jsem se věnovala, byla opět rozmanitá. Díky za všechny podněty. Sepsala jsem také osobní pohled: Jaký to je, stát se poslankyní za Piráty?,

Velké téma je stále dostupné a sociální bydlení. Sešla jsem se se zástupci MMR, následně se konalo ministerské grémium, na kterém jsem zastupovala Piráty spolu s Ivanem Bartošem a Vítem Šimralem. Podrobnosti si můžete pročíst zde: Piráti byli jednat na MMR kvůli problematice bydlení

Průběžně pokračují jednání a schůzky s odborníky, snažíme se zpracovat a utřídit dosud nasbírané informace a začínáme chystat „bydlecí“ Piratecon (na červen).

Další okruh, který nás hodně zaměstnává, se týká malých dětí: porodnice,  pěstouni – dočasní i dlouhodobí, dětská centra, dětské domovy… Nejobtížnější je měnit zaběhané postupy tak, aby reflektovaly aktuální poznatky o potřebách dětí a rodičů, když to mrzí lidi, kteří danou práci s nejlepším úsilím roky vykonávají.  Něco málo si můžete přečíst zde: Ohrožené maminky musí mít informace o přechodných pěstounech nebo tady: Náhradní rodinná a institucionální péče v praxi.

Dále ochrana ovzduší. Té jsem se věnovala už dřív na komunální úrovni. Teď mám možnost ptát se na příslušných místech z pozice své poslanecké funkce. Zeptala jsem se tedy ministra Brabce, kdo ponese odpovědnost za současný stav, kdy se za mnoho milionů tvoří nekvalitní plány a ovzduší se nezlepšuje (Piráti se ptají po odpovědnosti za drahé a nekonkrétní plány na zlepšování ovzduší). Uspokojivé odpovědi jsem se zatím nedočkala, pokračujeme tedy dál! ( Vystoupení k zákonu o ovzduší v PS PČR dne 10.4.2018).

Hodně mě mrzí, že ministerstvo smetlo ze stolu návrh e-neschopenky. Vláda přitom digitalizaci státní správy označuje za jednu ze svých priorit. Jak to tedy je myšleno, když první možný počin je zastaven, ačkoli se do jeho přípravy už investovala spousta času i peněz?

Obrátilo se na mě i několik „seniorských“ organizací. Ať už jde o zajištění důstojných podmínek pro lidi v nouzi, nebo o poněkud pozitivnější oblast podpory aktivního života našich spoluobčanů ve stáří, je tu hromada prostoru k poslaneckým aktivitám a návrhům.

Nezaháleli jsme ani na Desítce. V březnu začala přípravná fáze sestavování kandidátek do podzimních komunálních voleb. Pirátské primárky.

 

Přehled tiskových výstupů za březen: http://www.olgarichterova.cz/v-mediich/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *